Jak? Uroda

Jak zrobić pastę cukrową?

jak zrobić pastę cukrową

Depilacja jest jedną z podstawowych czynności kosmetycznych każdej kobiety. Ciężko wybrać jednak najbardziej odpowiedni sposób depilacji. Kryteria decydujące o wyborze metody są różne, chociażby cena, okres czasu między zabiegami, ból albo to, czy depilację można wykonać w warunkach domowych. Osobiście polecam zastosowanie pasty cukrowej, jest to zabieg podobny do użycia wosku, ale mniej bolesny i łatwiejszy do wykonania. Jak zrobić pastę cukrową? Zaraz podpowiem. Od razu uprzedzam jednak, że potrzebujesz do tego trochę cierpliwości.

Czym się różnią dwie powyższe metody depilacji?

Przede wszystkim pasta cukrowa jest zrobiona w całości z naturalnych składników, dzięki czemu jest odpowiednia dla każdej kobiety. Nie wywołuje podrażnień ani żadnych innych reakcji alergicznych. Można ją stosować nawet na najbardziej wrażliwej skórze. Dzięki temu świetnie nadaje się do depilacji okolic bikini. Jako, że pasta jest podgrzewana tylko do temperatury ciała, zabieg mogą wykonywać również kobiety z żylakami.

Ważne: depilacja pastą cukrową wymaga wprawy. Jeśli będziesz sama przygotowywać pastę i potem eksperymentować z nią – możesz się szybko zniechęcić, ja zaprzestałam prób na pół roku po pierwszych niepowodzeniach.

Radzę najpierw nauczyć się tej depilacji przy pomocy pasty kupionej w sklepie (tu sprawdź gdzie można ją kupić) bo ona na pewno będzie miała odpowiednią konsystencję. Gdy do perfekcji opanujesz tę metodę depilacji zacznij sama przygotowywać pastę.

Jak zrobić pastę cukrową domowymi sposobami?

Receptura jest banalnie prosta. Wystarczy wziąć szklankę wody, pół szklanki cukru oraz połówkę cytryny. Można również dodać ekstrakty ziołowe, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Składniki zmieszać, podgrzać i zaczekać, aż uzyskają charakterystyczny kolor. I to wszystko! Pasta jest już gotowa do użycia.

Depilacja pastą cukrową

Aby wykonać zabieg, należy pastę wcierać dłońmi w skórę. powinna dokładnie zakryć mieszki włosowe. Trzeba pamiętać, żeby pastę usuwać z włosem, inaczej niż w przypadku depilacji woskiem. To główny czynnik zmniejszający ból przy wykonywaniu zabiegu.

Pojedynczy zabieg wystarcza na trzy, czasami cztery tygodnie, podobnie jak w przypadku użycia wosku. Pasta cukrowa może usuwać nawet najmniejsze włoski, te 1-2 milimetrowe. To świetna alternatywa dla alergików oraz osób, które chcą zaoszczędzić sobie bólu pojawiającego się w trakcie depilacji woskiem.

Warto się tej depilacji nauczyć, bo jest naprawdę trwała i w sumie osłabia włoski na tyle, że z czasem będzie ich mniej rosło. Dużo mniej. To naprawdę dobry zabieg.

About the author

Monika Morawska

Jestem nauczycielką, aktualnie na urlopie wychowawczym. Lubię czytać, pisać i tłumaczyć z niezrozumiałego na zrozumiałe. Odpowiadam tu na pytania, które często zadają internauci, a na które niewiele stron naprawdę jasno odpowiada. Mam nadzieję, że to, co tu znajdziesz, przyda ci się i co nieco rozjaśni. Tematyka artykułów wynika wprost z moich aktualnych zainteresowań.

Leave a Comment