Jak? Uroda

Jak schudnąć bezpiecznie, skutecznie i zdrowo?

jak schudnąć

Zastanawiasz się jak schudnąć? Nie wiem czy będę w stanie Ci pomóc, ale postaram się uporządkować dostępną wiedzę: informacje publikowane, popularne i na pewno znane i Tobie i Twoim znajomym. Mimo dostępności często jednak o nich zapominamy, a że pytanie o to jak schudnąć powtarzamy niejednokrotnie jak mantrę, podobna powtarzalność odpowiedzi wcale nie powinna nam zaszkodzić.

Zatem jak schudnąć?

O tym pewnie już wiesz: musisz wykazać się ogromną ostrożnością i jeszcze większym samozaparciem. Nawet jeśli wykorzystasz jakieś tryby ułatwień (dostępne są i tabletki i kosmetyki wyszczuplające) nie obędzie się bez sporego wysiłku. Sam wybór suplementacji i kosmetyków oznacza konieczność poznania produktów dostępnych na rynku, poza tym ich stosowanie również wymaga pewnego zaangażowania czasowego – zwłaszcza kosmetyki, których aplikacja powinna być połączona z masażem.

W każdym przypadku nie ma mowy o żadnej taryfie ulgowej, co prawda nie ma to jak schudnąć bez wysiłku, ale bezwysiłkowe odchudzanie jest zdecydowanie niemożliwe.

Jak schudnąć – recepta krok po kroku

Przede wszystkim musisz ograniczyć kaloryczność pokarmów, tak by ilość kalorii przyjmowana w posiłkach była mniejsza od zapotrzebowania energetycznego Twojego organizmu. Odpowiednie tabele znajdziesz bez problemów w internecie. Dodam tylko, że jeśli wykonujesz pracę siedzącą i większą część czasu spędzasz za biurkiem, a Twoje zajęcia domowe również nie wiążą się z wysiłkiem ciężko Ci będzie przetrwać na diecie, która może okazać się głodową. W tej sytuacji niezbędne jest zwiększenie wydatków energetycznych. Innymi słowy więcej ruchu: mogą to być ćwiczenia na siłowni, spacery, ćwiczenia wykonywane w międzyczasie – przy biurku, ale najefektywniej schudniesz uprawiając ćwiczenia aerobowe i to przez minimum pół godziny (najlepiej około godziny) dziennie. Wtedy Twój organizm spali wystarczającą ilość kalorii zgromadzonych w tkance tłuszczowej, dzięki temu schudniesz. Jak schudnąć bez ruchu? Nie sposób.

Wspomniane już wcześniej kosmetyki wyszczuplające są w tym przypadku jedynie dodatkiem, który pozwoli Ci się pozbyć tłuszczyku zgromadzonego pod skórą – rozbijając go i uwalniając, ale tłuszczyk ten tak czy inaczej musisz spalić, również w trakcie automasażu (doskonały sposób!).

Jak schudnąć bez szkody dla organizmu?

Chudnąć można na wiele sposobów i przy zastosowaniu najróżniejszych ‘pomocników’, ale sztuką nie jest samo odchudzanie, sztuką jest odchudzanie, którym nie wyrządzimy sobie szkody, odchudzanie skuteczne i bez zagrożeń typu efekt jo-jo.

Jak schudnąć by z odchudzania wyjść bez szwanku? Przede wszystkim nie spieszmy się, wolne odchudzanie co prawda wydłuża czas pozostawania na diecie, ale też lepiej utrwala nowe nawyki żywieniowe, poza tym organizm nie musi przestawiać się aż tak bardzo na nowe warunki. Wszystko dzieje się bardziej naturalnie. Terapie szokowe w odchudzaniu nie są wskazane, a wręcz powinny być zabronione, bo szkodzą.

Pamiętaj, że to jak schudnąć bynajmniej nie jest największym problemem!

Jeśli potrzebujesz więcej, bardziej szczegółowych informacji, koniecznie przejrzyj serwis CHUDZIANKA.PL.

About the author

Monika Morawska

Jestem nauczycielką, aktualnie na urlopie wychowawczym. Lubię czytać, pisać i tłumaczyć z niezrozumiałego na zrozumiałe. Odpowiadam tu na pytania, które często zadają internauci, a na które niewiele stron naprawdę jasno odpowiada. Mam nadzieję, że to, co tu znajdziesz, przyda ci się i co nieco rozjaśni. Tematyka artykułów wynika wprost z moich aktualnych zainteresowań.

Leave a Comment