Jak? Zdrowie

Jak naturalnie leczyć tarczycę?

Choroby tarczycy należy bezwzględnie leczyć. Nieprawidłowości w wydzielaniu hormonów tarczycowych mają niekorzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Podstawą jest zażywanie leków farmaceutycznych. Jest jednak wiele osób, które zastanawiają się, czy istnieje naturalne leczenie tarczycy.

I Ty chcesz podjąć niekonwencjonalne sposoby walki z chorobą? Sprawdź, czy to faktycznie możliwe.

Choroby tarczycy a medycyna niekonwencjonalna

Okazuje się, że medycyna niekonwencjonalna ma wiele do powiedzenia w kwestii, jaką jest naturalne leczenie tarczycy. Od dawna znane są sposoby lecznicze, które wpływają na poprawę stanu gruczołu tarczowego.

Elektroakupunktura

Część osób decyduje się na akupunkturę, część wybiera jej nowocześniejszą formę – elektroakupunkturę. Jest to metoda, polegająca na wykorzystaniu urządzeń odpowiadających za biologiczne sprzężenie zwrotne. Istotą tego zabiegu jest przepuszczanie prądu elektrycznego przez wkute w ciało igły. Odmianą elektroakupunktury jest elektropunkutra, co oznacza bezpośrednie działanie prądu na punkty akupunkturowe (do tego celu używa się specjalnych symulatorów). W zależności od potrzeb, napięcie i natężenie prądu oraz częstotliwość bodźców ustalane jest indywidualnie dla każdego pacjenta.

Ziołolecznictwo

Medycyna niekonwencjonalna za naturalne leczenie tarczycy uważa ziołolecznictwo. Uważa się, że niektóre zioła pomagają w likwidowaniu skutków niedomogi gruczołu tarczowego, jednocześnie wpływając korzystnie na równowagę hormonalną i wydzielanie hormonów tarczycowych.

Najbardziej popularne jest podawanie ziół, które łagodzą skutki niedoczynności tarczycy. Takie rośliny są w stanie przyspieszyć walkę ze zbędnymi kilogramami, uporać się z problemami skórnymi czy kłopotami z czupryną. Ich regularne zażywanie – pod postacią naparów, okładów czy maseczek – są w stanie przyspieszyć przemianę materii, wzmocnić osłabione i skłonne do wypadania włosy czy zlikwidować przesuszenie skóry.

Niektóre zioła przyczyniają się również do pobudzenia krążenia oraz zwiększenia czynności serca. Część roślin wykazuje silne działanie rozgrzewające.

Warto mieć świadomość, że medycyna niekonwencjonalna, choć przynosi znaczną poprawę, nie działa na wszystkich. Można powiedzieć, że z jej skutecznością jest tak, jak z działaniem leków homeopatycznych. Jedni zauważą znaczna różnicę, dla innych medycyna niekonwencjonalna będzie wyłącznie stratą czasu.

Suplementy wspomagające leczenie chorób tarczycy

Warto mieć świadomość, że przez naturalne leczenie tarczycy rozumie się również podawanie suplementów diety. Są to preparaty, które zawierają składniki roślinne, jak i składniki pochodzenia zwierzęcego, a które wykazują pozytywne działanie na pracę gruczołu tarczowego. Należą do nich suplementy z wodorostami (jodem), guggulem oraz selenem.

 

Naturalne leczenie tarczycy to także odpowiednia dieta

Ponieważ niedoczynność tarczycy spowodowana jest niedostateczną produkcją hormonów tarczycowych, w likwidowaniu skutków tej choroby i stymulowaniu pracy gruczołu pomóc może odpowiednia dieta. Tutaj istotne znaczenie ma jadłospis, który będzie obfitował w jod. Pierwiastek ten jest ważny, ponieważ dzięki niemu tyrozyna jest w stanie wyprodukować niezbędne hormony tarczycowe.

Dobrze jest także wzbogacić codzienny jadłospis w nienasycone kwasy tłuszczowe. Są one niezbędne do prawidłowej pracy tarczycy.

Warto także unikać tych produktów spożywczych, które mogą wpływać na ograniczenie wchłaniania jodu z pokarmu (kapusta, soja, brukselka) i tych, które odpowiadają za przybieranie na wadze (słodycze, fast-foody, smażone i tłuste mięsa). Nie zaleca się również spożywania alkoholu oraz dostarczania zbyt dużej dawki kofeiny.

Naturalne leczenie tarczycy – jako uzupełnienie

Warto pamiętać, że naturalne leczenie tarczycy powinno być traktowane wyłącznie jako uzupełnienie. Podstawą jest przyjmowanie substytutów hormonów: tyroksyny i trójjodotyroniny. Uważa się bowiem, że jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów walki z niedoczynnością tarczycy. Naturalne leczenie gruczołu jednak znacznie przyspiesza uzyskanie oczekiwanych efektów.

1 Comment

  • w kwestii ziołolecznictwa to chciałam polecić taki nowy fajny suplement, który się nazywa Thyrolin (tu można sprawdzić wszystko) ja go używam od dwóch miesięcy i jestem bardzo zadowolona, doskonale uzupełnia leczenie, pytałam lekarki i powiedziała że nie koliduje z lekami więc tym bardziej, moja waga w końcu wraca do normy i nie czuję się już ospała ani nie mam chandry, jednym słowem jest dobrze

Leave a Comment