Jak? Uroda

Jak działa depilator laserowy?

depilator laserowy jak działa

Niezależnie od tego czy weźmiemy pod lupę depilator laserowy gabinetowy, czy depilator laserowy do użytku domowego możemy mówić o bardzo podobnych zaletach i wadach oraz o podobnej skuteczności oraz zasadach działania.

Innymi słowy nie popełnię w tej chwili dużego nadużycia jeśli posłużę się uogólnieniami w celu przedstawienia wad i zalet tych urządzeń.

Mam nadzieję, że tekst ten pomoże wam w podjęciu decyzji odnośnie ewentualnego poddania się zabiegowi depilacji laserowej bądź też o zakupie domowego depilatora laserowego. To ostatnie rozwiązanie – w przypadku decyzji na tak, wydaje się mimo wszystko rozwiązaniem najtańszym i najwygodniejszym, choć oczywiście nie dla każdego. Osoby z ciemniejszą karnacją powinny poddawać się zabiegom laserowym z wykorzystaniem specjalnych kremów będących nośnikami dla cząsteczek węgla. W ten sposób wyeliminowane zostanie ryzyko poparzenia, a depilacja zyska na efektywności.

Wróćmy jednak do zalet i wad tych urządzeń.

Depilator laserowy – zalety

Podstawową zaletą depilatora laserowego jest trwałość efektów. Jeśli depilacja się uda możemy liczyć przynajmniej na to, że nasze włoski znikną na co najmniej kilka lat – bo niestety trwała depilacja nie musi w tym przypadku oznaczać pełnej trwałości efektów. Mieszki włosowe, które są uszkadzane w trakcie zabiegu zachowują (przynajmniej w niektórych przypadkach) pewną zdolność do regeneracji. Wskutek tego usunięte włoski mogą po pewnym czasie odrosnąć.

Prawidłowo użyty depilator laserowy nie powoduje podrażnień, owszem generuje dość nieprzyjemne doznania, ale dzięki depilacji laserowej wyeliminowany zostaje problem wrastających włosków. Włoski nie wrastają, bo w ogóle nie rosną, a jeśli nawet mieszki włosowe zregenerują się odrastające włoski będą jasne i słabe, na pewno też będzie ich znacznie mniej.

Zaletą depilatora laserowego jest też wygoda użytkowania. Urządzenie jest znacznie wygodniejsze w obsłudze od większości maszynek, depilatorów elektrycznych czy kremów. O depilacji woskiem nawet nie wspomnę – depilator laserowy jest nieporównywalnie łatwiejszy w obsłudze, a skoro o depilacji woskiem mowa warto dodać, że nawet jeśli w trakcie depilacji laserowej doznania są niespecjalnie przyjemne to depilacja ta nie jest bolesna tak jak depilacja woskiem.

Depilator laserowy – wady

Depilator laserowy (więcej na ten temat w artykule na stronie o tym > jaki depilator laserowy wybrać i jak działają lasery domowe)nie jest urządzeniem uniwersalnym na tyle, by dosłownie każda osoba mogła skorzystać z dobrodziejstw tego typu depilacji. Podstawowym ograniczeniem jest w tym przypadku barwa skóry i barwa włosów (kontrast), poza tym osoby chore na niektóre dolegliwości skórne również nie powinny poddawać się depilacji laserowej. Możliwość jej wykonania eliminuje też przyjmowanie niektórych leków. Paleta przeciwwskazań jest dość szeroka, ale mimo wszystko większość z nas kwalifikuje się do przeprowadzenia zabiegu.

O skuteczności depilacji laserowej już pisałam. Między innymi z uwagi na fakt, iż może dojść do regeneracji mieszków warto zaopatrzyć się we własny depilator laserowy. Taka inwestycja wiele upraszcza, i jest dość ekonomiczna (ogranicza koszt depilacji, bo zabiegi gabinetowe wykonywane w kilku seriach są summa summarum znacznie droższe).

About the author

Monika Morawska

Jestem nauczycielką, aktualnie na urlopie wychowawczym. Lubię czytać, pisać i tłumaczyć z niezrozumiałego na zrozumiałe. Odpowiadam tu na pytania, które często zadają internauci, a na które niewiele stron naprawdę jasno odpowiada. Mam nadzieję, że to, co tu znajdziesz, przyda ci się i co nieco rozjaśni. Tematyka artykułów wynika wprost z moich aktualnych zainteresowań.

1 Comment

  • Ja nie mogę wymienić żadnych minusów, ogólnie z depilacji jestem bardzo zadowolona, depilowałam bikini i pachy w Elite na Złotej , włoski w ogóle nie odrastają. Następnym razem zdecyduje się na łydki.

Leave a Comment