Jak? Zdrowie

Jak działa Acai berry?

jagody Acai berry

Nie wierzysz w działanie suplementów wspomagających odchudzanie? Cóż, nie musisz, akurat w ich przypadku nic nie opiera się na wierze. Niektóre suplementy wykazują działanie, którego wpływ potwierdzają badania – owszem, badaniom też nie musisz wierzyć, ale to po prostu fakty, a fakty są bezlitosne: niektóre rośliny, owoce, zioła wyraźnie pomagają w odchudzaniu, a ich wpływ zależy od składu.

Tak jest z jagodą Acai, ostatnim suplementacyjnym hitem wszech czasów. Jagoda Acai, której przypisywano i wciąż przypisuje się właściwości typowego panaceum czyli leku na wszystko wcale takim panaceum nie jest, ale może pomóc w odchudzaniu.

Zgodnie ze stwierdzeniami, z którymi spotkasz się (na pewno) w internecie jagoda Acai to super pożywienie. Podobnie zresztą jak wszystkie jagody, ale każda z jagód jest różna i każda ma nieco inne właściwości. Jagoda Acai poprawia metabolizm, a w odpowiedniej konfiguracji z innymi roślinkami, minerałami etc. może też obniżyć łaknienie. Acai dodaje witalności i wspomaga oczyszczanie organizmu. Jej podstawową zaletą jest to, że może uzupełnić pewne niedobory pokarmowe, które są stałym elementem towarzyszącym odchudzaniu. Trudno ci wytrwać na diecie i masz dość tego, że wskaźnik wagi wciąż tkwi w miejscu? Wypróbuj Acai. Nawet jeśli ci nie pomoże (w co nie wierzę) na pewno ci nie zaszkodzi.

Co o jagodzie Acai mówią naukowcy?

Już sam odkrywca i główny propagator spożywania jagody zwrócił przede wszystkim uwagę na fakt, iż Acai zawiera wyjątkowo dużo różnych związków niezmiernie przydatnych czy wręcz niezbędnych do tego by nasze organizmy prawidłowo funkcjonowały. Nie od tego stwierdzenia rozpoczęła się jednak kariera jagody – prawdziwie gorącym newsem okazało się to, że jagoda Acai plasuje się na szczycie tabeli ORAC, co oznacza że jest jednym z najwartościowszych i najbogatszych źródeł antyoksydantów. Wartości antyoksydacyjne zbliżone do jagody mają jedynie przyprawy, których używamy w niewielkich ilościach, lifilizowana jagoda Acai dorównuje im pod względem zawartości antyoksydantów.

Po co nam antyoksydanty?

Są nam niezbędne dla ochrony przed wolnymi rodnikami, które pustoszą nasze organizmy bezustannie. Zwalczanie wolnych rodników jest kluczowe dla regeneracji organizmu. Chcąc zapewnić sobie jak najdłużej młodość również powinniśmy postawić na antyoksydanty, ale w rzeczywistości związki te mają wpływ na dosłownie wszystkie procesy zachodzące w naszych organizmach. To dzięki nim procesy te zyskują maksymalną możliwą efektywność i sprawność. Stąd już tylko krok do wniosku, że antyoksydanty wspomagają również odchudzanie.

Właściwości jagody Acai

Jagoda Acai oprócz tego że jest źródłem antyoksydantów dostarcza nam też paliwa w postaci biopierwiastków, dzięki czemu rośnie nasza witalność. Ważną rolę odgrywa też zawartość kwasów z grupy Omega – one też poprawiają funkcjonowanie przemiany materii. Jagoda jest bogatym źródłem białka i roślinnych związków wpływających pozytywnie na poziom cholesterolu oraz pracę (i parametry) naczyń krwionośnych.

Co ma ta jagoda czego nie mają inne jagody? W zasadzie trudno to jednoznacznie określić – jedno jest pewne w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do świeżych jagód jagody Acai tj. suplementy z nimi są jednym z najlepszych dodatków do codziennej diety osób, które chcą schudnąć lub poprawić pracę własnych organizmów.

Takim suplementem jest Acai Berry Extreme, które zawiera najwyższą dostępną dawkę Acai na polskim rynku.

Acai Berry Extreme możesz zamówić bezpośrednio u producenta > SPRAWDŹ.

Więcej informacji na jego temat znajdziesz na stronie Sklepzsuplementami.com.pl – działanie Acai Berry Extreme.

About the author

Monika Morawska

Jestem nauczycielką, aktualnie na urlopie wychowawczym. Lubię czytać, pisać i tłumaczyć z niezrozumiałego na zrozumiałe. Odpowiadam tu na pytania, które często zadają internauci, a na które niewiele stron naprawdę jasno odpowiada. Mam nadzieję, że to, co tu znajdziesz, przyda ci się i co nieco rozjaśni. Tematyka artykułów wynika wprost z moich aktualnych zainteresowań.

Leave a Comment