Gdzie? Lifestyle

Gdzie kupić Casio Protrek i czy w ogóle warto?

Protreki ą wytrzymałe, odporne, lekkie i posiadają tyle dodatkowych udogodnień (łącznie z niespotykanymi gdzie indziej komplikacjami), że trudno przejść obok nich obojętnie bez poświęcenia im choćby chwili uwagi.

ProTreki są lekkie

Bo wytwarza się je z najlżejszych, ale i najwytrzymalszych materiałów. W zależności do modelu mają albo tytanowe bransolety, albo paski z gumy co doskonale trzyma je nawet na spoconej bądź mokrej ręce. Koperty są ze sztucznych tworzyw o podwyższonej wytrzymałości, szkła – zazwyczaj mineralne, w bodaj jednym modelu ProTreka wyposażono w szkło szafirowe (model ten dostępny był w limitacji, więc jego posiadaniem może poszczycić się nieliczne grono osób).

Technologie

W najnowszych ProTrekach pojawiają się nowe, ciekawe technologie. Taką technologią jest Tough Movement (ściśle skorelowana z technologiami Wave Ceptor i Tough Solar), która umożliwia automatyczne korygowanie położenia wskazówek w sytuacjach, w których uległy one przesunięciu względem siebie w wyniku różnego rodzaju wstrząsów (upadki, uderzenia etc.).

WaveCeptor jak wiadomo umożliwia automatyczne zestrajanie wskazań zegarka ze wskazaniami zegara atomowego co daje ProTrekom idealną dokładność pomiarów.

Tough Solar to nic innego jak bateria słoneczna, dzięki czemu zegarek oszczędza energię, a użytkownik oszczędza na wymianie baterii.

Całość skonstruowana jest tak, by przy zachowaniu jak najmniejszych rozmiarów zapewnić wszystkim mechanizmom jak największą wytrzymałość.

Komplikacje

Jest ich mnóstwo. Należą do nich: kompas, termometr, barometr i wysokościomierz (niezbędne miłośnikom wycieczek wysokogórskich i generalnie przemieszczania się w terenie). Do tego ProTreki wyposażane są w timery i stopery, kalendarze oraz alarmy. Do tego dochodzą podświetlane tarcze, wskaźniki poziomu naładowania baterii i im podobne udogodnienia sprawiając, że ProTrek staje się niezastąpionym towarzyszem na każdym turystycznym szlaku.

Czy warto kupić?

Zdecydowanie tak.

A gdzie?

Najkorzystniejszych ofert szukaj w CENEO↓

About the author

Monika Morawska

Jestem nauczycielką, aktualnie na urlopie wychowawczym. Lubię czytać, pisać i tłumaczyć z niezrozumiałego na zrozumiałe. Odpowiadam tu na pytania, które często zadają internauci, a na które niewiele stron naprawdę jasno odpowiada. Mam nadzieję, że to, co tu znajdziesz, przyda ci się i co nieco rozjaśni. Tematyka artykułów wynika wprost z moich aktualnych zainteresowań.

Leave a Comment