Jak działa i jaki jest najlepszy błonnik witalny?

Błonnik witalny jest ostatnio tak modny, że można go kupić nawet w supermarketach. Jak wszystkie produkty tak i błonniki witalne dostępne w sprzedaży są bardzo zróżnicowane. Zastanawiasz się jak działa i jaki jest najlepszy błonnik witalny? Zobacz naszą podpowiedź.

Zanim ją przygotowaliśmy zapoznaliśmy się ze wszystkimi dostępnymi informacjami na temat błonnika pokarmowego i błonnika witalnego.

Zapoznaliśmy się ze składem produktów z błonnikiem witalnym dostępnych na rynku. Wytypowaliśmy kilka i je przetestowaliśmy. Na tej podstawie jesteśmy w stanie zaproponować ci błonnik najlepszy.

Najlepszy błonnik witalny podsumowanie

Zaczynamy może nietypowo, bo od podsumowania, ale mamy nadzieję, że tym sposobem ułatwimy życie osobom, które oczekują szybkich odpowiedzi.

W świetle zebranych informacji i przeprowadzonych prób wygląda na tom że najlepszy błonnik witalny na rynku to w tej chwili >>> Fibre Select.

W dużym skrócie: dlaczego Fibre Select

  • To błonnik witalny, który zawiera najwięcej różnych błotników spośród wszystkich produktów w sklepach. Są to zarówno substancje śluzowe, celulozowe, jak i pektyny czy gumy.
  • To błonnik witalny, który jako jedyny zawiera aż 2 rodzaje substancji prebiotycznych, czyli takich, które dbają o korzystną florę bakteryjną w jelitach.
  • To jedyny błonnik witalny, który jest nie tylko sproszkowany, ale wręcz mikronizowany, co zapewnia mu najlepszą chłonność i najpełniejsze oddziaływanie na organizm.
  • To błonnik witalny, który łatwo zamówisz online, i to o każdej porze dnia, z każdego miejsca na świecie.
  • To błonnik witalny, którego producent udziela ci swego rodzaju gwarancji. Jeśli zakup cię nie usatysfakcjonuje, będziesz mogła / mógł otrzymać zwrot pieniędzy wydanych na ten błonnik.

Jeśli to krótkie podsumowanie wyczerpuje odpowiedzi na twoje potencjalne pytania możesz już teraz zamówić Fibre Select na stronie producenta >>> kliknij tutaj.

Na stronie producenta znajdziesz też dodatkowe informacje na temat jego składu oraz stosowania >>> Przejdź na stronę producenta.

Jeżeli jednak podsumowanie nie zaspokoiło twojej ciekawości i masz jeszcze jakieś pytania albo zastanawiasz się dokładnie nad działaniem błonnika witalnego i dlaczego typujemy akurat ten a nie inny – zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. To w tej części wyjaśniamy dokładnie dlaczego uważamy że Fibre Select ma tak dużą przewagę nad innymi błonnikami witalnymi.

Nie 2 a 4 rodzaje błonnika

Typowe błonniki witalne sprzedawane na przykład w supermarketach zawierają zazwyczaj dwa rodzaje błonnika. Są to łuski nasienne babki jajowatej lub babki płesznik oraz nasiona lnu.

W Fibre Select oprócz łusek babki i mikronizowanego błonnika lnianego znajdziesz też mikronizowany błonnik jabłkowy oraz gumę guar. Te dodatkowe błonniki oraz fakt, że poddano je mikronizacji sprawiają, że Fibre Select jest jednocześnie niesamowicie wprost wydajny i bardzo, ale to bardzo łagodny dla jelit.

Jeśli zdarzyło ci się stosować typowe błonniki witalne albo otręby, prawdopodobnie wiesz, że mogą one powodować różne sensacje jelitowe. Tymczasem Fibre Select nie tracąc swoich właściwości bardzo pozytywnie wpływa zarówno na trawienie, jak i wydalanie.

Nie tylko błonnik, ale i prebiotyki

Każdy błotnik ma między innymi za zadanie wzmacniać korzystną florę bakteryjną żyjącą w jelitach. Ta flora odpowiada nie tylko za trawienie, ale też za ogólną odporność organizmu. Z typowymi błotnikami również błonnikami witalnym i bywa różnie, bo siła ich działania zależy tak naprawdę od tego, co zjadamy poza błonnikiem. Ponadto zbyt duże spożycie błonnika może zachwiać równowagę mikroflory i zaburzyć pracę bakterii, a wręcz nawet zmniejszyć ich populację.

W przypadku Fibre Select problem znika z tego względu, że produkt wzbogacono o dwa rodzaje prebiotyków, czyli takich substancji, które są pożywką dla mikroflory jelitowej. Dzięki takiemu składowi ta cenna flora jelitowa może autentycznie ulec wzmocnieniu. I to dzięki samemu błonnikowi witalnemu, a konkretnie błonnikowi Fibre Select.

Nie ziarna i łuski, ale proszek

Forma tego błonnika, czyli fakt, że jest błonnik sproszkowany, a na dodatek poddany mikronizacji, ponownie przemawia na jego korzyść. I decyduje o jego przewadze na każdym polu oddziaływania błonnika witalnego Fibre Select na ludzki organizm.

Dzięki mikronizacji, błonnik ten jest bardzo łagodny, po drugie ma znacznie większą chłonność (lepiej blokuje wchłanianie tłuszczy i węglowodanów z jelit), bardziej pęcznieje jest bardziej neutralny w smaku.

Przy tym wszystkim jesteś bardzo łatwy w stosowaniu. Wystarczy, że dodasz kilka łyżeczek do jakiegoś napoju , czy po prostu rozpuścisz w wodzie, dodasz do zupy albo do sosu i problem suplementacji masz rozwiązany. Ten błonnik jest łatwy w stosowaniu i praktycznie bezsmakowy.

Najlepszy błonnik witalny podsumowanie końcowe

Mamy nadzieję że powyższe informacje odpowiedziały na wszystkie twoje pytania. Jeśli nie – nie wahaj się zadać pytania w komentarzu.

Jeżeli szukasz więcej informacji na temat błonnika witalnego koniecznie zajrzyj na stronę witalnyblonnik.pl.

Możesz też od razu zamówić Fibre Select na stronie producenta, i to z gwarancją zwrotu pieniędzy w razie braku satysfakcji! >>> Przejdź na Stronę Producenta.

    1. MonikaKucharek 23 stycznia 2018

    Leave Comments