Czy? Uroda

Czy warto stosować paski wybielające zęby?

Paski wybielające zęby są dość wygodną alternatywą jeśli chodzi o wybielanie zębów w domu. Są bardzo łatwe w użyciu, łatwo je nanieść na zęby i przetrzymać na nich przez wymagany czasu, łatwo je zdjąć, są też znacznie wygodniejsze od nakładek tudzież wszystkich innych zabezpieczeń, ale jak większość produktów tego typu paski wybielające zęby mają też kilka wad, z których istnienia też trzeba zdawać sobie sprawę. Poniżej krótkie zestawienie zalet i wad tego typu produktów, być może na tej podstawie łatwiej wam będzie zdecydować, czy warto sięgnąć po paski czy może lepsze będą innego rodzaju środki.

Paski wybielające zęby – zalety

Niewątpliwą zaletą pasków wybielających zęby jest wygoda. Pasek taki wystarczy zdjąć z nośnika i dokładnie przyłożyć do zębów starając się, by powierzchnia paska nasączonego środkiem wybielającym przylegała do całej powierzchni zęba, dzięki temu uzyskamy jednolity efekt wybielania. Po krótkim czasie (czas ten podany jest przez producenta na opakowaniu bądź ulotce informacyjnej) paski zdejmujemy. Czynności powtarzamy zgodnie z zalecaną przez producenta pasków częstotliwością. Paski wybielające zęby należą do środków o średniej intensywności wybielania, ale jeśli nie zależy nam na uzyskaniu bardzo spektakularnych efektów, bądź też nasze zęby nie są mocno przebarwione możemy liczyć na to, że ich kolor ulegnie wyraźnej i zauważalnej poprawie, choć śnieżnej bieli raczej nie uzyskamy.

Paski wybielające do zębów – wady

Jeśli wadą jest brak możliwości uzyskania spektakularnych efektów paski wybielające do zębów nie są pozbawione tej wady chociaż tu akurat wiele zależy od stężenia środka wybielającego jakim nasączone są stosowane przez nas paski. Pewną wadą może być też pewne utrudnienie w aplikacji bowiem bez odpowiedniej wprawy trudno jest nałożyć paski na tyle dokładnie przy rzeczywiście przylegały do całej powierzchni zęba. Największą wadą, wymienianą najczęściej, jest jednak fakt, iż paski wybielające do zębów zazwyczaj nie są na tyle długie by można było nimi wybielić wszystkie zęby. Jeśli nie uda nam się pokryć nimi dokładnie wszystkich zębów widocznych w czasie uśmiechu możemy uzyskać nieciekawy efekt.

>>>Zamiast pasków wypróbuj najwygodniejszą i najbezpieczniejszą metodę wybielania – iBright<<<

 

About the author

Monika Morawska

Jestem nauczycielką, aktualnie na urlopie wychowawczym. Lubię czytać, pisać i tłumaczyć z niezrozumiałego na zrozumiałe. Odpowiadam tu na pytania, które często zadają internauci, a na które niewiele stron naprawdę jasno odpowiada. Mam nadzieję, że to, co tu znajdziesz, przyda ci się i co nieco rozjaśni. Tematyka artykułów wynika wprost z moich aktualnych zainteresowań.

Leave a Comment