Co? Uroda

Co zrobić, żeby powiększyć usta?

Teoretycznie sprawa jest prosta: powiększanie ust można dziś przeprowadzić bez problemów i to dwiema różnymi metodami, mianowicie metodą chirurgiczną (zabiegową) i metodą kosmetyczną tj. naturalną, z użyciem kosmetyków naturalnie powiększających usta. W teorii wybór sprowadza się więc do wskazania jednego z tych sposobów. W praktyce nie jest on wcale łatwy, bo chirurgiczne czy zabiegowe powiększanie ust wiąże się z ingerencją w tkanki – tego obawiamy się najbardziej (plus ewentualnych powikłań), podczas gdy naturalne powiększanie ust, uznawane bezdyskusyjnie za w pełni bezpieczne wydaje nam się mało skuteczne. Prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku toteż wybór nie sprowadza się do podjęcia prostej decyzji na tak lub nie, ale do przeanalizowania wielu za i wielu przeciw. Dopiero na tej podstawie podejmujemy decyzję, a że powiększanie ust jest marzeniem wielu osób, postaramy się trochę pomóc porządkując i podsumowując wiedzę o zabiegowym i naturalnym powiększaniu ust.

Zabiegowe powiększanie ust

Zabiegowe powiększanie ust obejmuje co najmniej kilka (jeśli nie kilkanaście lub kilkadziesiąt, gdyby wziąć pod uwagę rodzaje stosowanych preparatów) rodzajów zabiegów. Jedne są bardziej inwazyjne, inne mniej, a de facto należałoby wprowadzić rozróżnienie na powiększanie ust chirurgiczne (bardzo inwazyjne) i zabiegowe (mniej inwazyjne, bo polegające na aplikowaniu preparatów powiększających w formie zastrzyków). Metody zabiegowego powiększania ust charakteryzują się różną trwałością – od długoterminowych (nawet ‘wiecznych’) po takie, których efekty utrzymują się od sześciu miesięcy do roku. Oto te metody.

Powiększanie ust przy pomocy implantów

Chirurgia estetyczna wykorzystuje w tym celu implanty i bio-implanty. Implanty są sztuczne, bio-implanty z kolei to tkanki pobrane na przykład z organizmu pacjenta. Wszczepienie implantów polega na nacięciu tkanek i umieszczeniu w nich wszczepów, a następnie zszyciu miejsc, w których zrobiono nacięcia. Implantacja jest odwracalna, bioimplantacja niestety nie, bo wszczepione tkanki przerastają tkankami w miejscu wszczepienia. Po zabiegu możliwe są powikłania i pozostałości w postaci niewielkich, możliwych do zamaskowania blizn (pod warunkiem, że zabieg się uda, dlatego trzeba uważać na to, jaki gabinet chirurgiczny wybieramy).

Powiększanie ust przy pomocy fillerów

Fillery, podobnie jak implanty, mogą być substancjami naturalnymi (również nieco zmodyfikowanymi) jak i syntetycznymi specyfikami. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszy się powiększanie ust kwasem hialuronowym i faktycznie zabieg wart jest polecenia, bo preparat, stabilizowany kwas hialuronowy, jest wstrzykiwany, a że jest też substancją w pełni naturalną, występującą w organizmie, nie powoduje żadnych powikłań. Przeszkodą jest to, że przy nietrwałości efektów (utrzymują się około roku, po czym zabieg trzeba powtarzać) powiększanie ust kwasem sporo kosztuje, toteż nie wszystkie panie chcą i mogą się na nie zdecydować. Niewątpliwą zaletą kwasu jest jednak to, że efekty są odwracalne i użyty preparat nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Podobnym fillerem, czy też raczej bio-fillerem mogą być komórki tłuszczowe pobrane z ciała pacjentki. Ten zabieg jest jeszcze droższy, acz jego efekty są nieco trwalsze. Komórki tłuszczowe można wstrzyknąć, część z nich zostanie wchłonięta, a część przerośnie tkankami.

Nie polecam zabiegu z zastosowaniem syntetycznych mikro-implantów, które wstrzykiwane są jako mieszanka sztucznych mikrogranulek i kolagenu. Kolagen stopniowo ulega wchłonięciu, natomiast mikrogranulki przerastają tkankami i nie można ich usunąć. Z czasem, jeśli nie uzupełnimy poziomu wypełniacza, usta mogą przybrać nieciekawą, grudkowatą strukturę.

Naturalne powiększanie ust

Usta możemy powiększyć optycznie, przy pomocy makijażu. Jeśli dobierzemy odpowiednie kosmetyki, nie wyrządzimy sobie szkody, z drugiej strony jednak możliwości mamy zdecydowanie ograniczone, a efekty? Bywają bardzo różne. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie substancji powiększających trwale (bądź czasowo) w sposób naturalny tj. takich substancji, które spulchniają usta, sprawiają, że ich kształt zyskuje pełnię, tkanki stają się jędrniejsze, lepiej ukrwione i odżywione. Takie kosmetyki są już dostępne na rynku, a ich efekty bywają porównywalne z powiększaniem ust przy pomocy zastrzyków z kwasu hialuronowego. Zaletą takich naturalnych powiększaczy jest ich cena – bardzo przyjazna dla naszych portfeli.

Zobacz recenzję jednej z najlepszych odżywek do ust >>> Transformulas Lip Volume w serwisie Netopinie.pl.

About the author

Monika Morawska

Jestem nauczycielką, aktualnie na urlopie wychowawczym. Lubię czytać, pisać i tłumaczyć z niezrozumiałego na zrozumiałe. Odpowiadam tu na pytania, które często zadają internauci, a na które niewiele stron naprawdę jasno odpowiada. Mam nadzieję, że to, co tu znajdziesz, przyda ci się i co nieco rozjaśni. Tematyka artykułów wynika wprost z moich aktualnych zainteresowań.

Leave a Comment