Co? Zdrowie

Co to jest african mango gdzie je kupić, jak działa i czy warto?

african mango opinie badania działanie na odchudzanie

African mango to nie to samo co zwykłe mango. Nie możesz go też kupić w sklepach (chyba, że ekstrakt). A czy rzeczywiście wspomaga odchudzanie i ma dobroczynny wpływ na zdrowie? O tym właśnie opowiemy w artykule.

Czy afrykańskie mango jest dla Ciebie?

Zastanawiasz się, czy afrykańskie mango jest rzeczywiście tak dobrym suplementem, jak twierdzą producenci, prawda? To zrozumiałe. Dlatego właśnie stworzyliśmy tę stronę, chcemy dostarczyć Ci odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania na temat african mango.

Mamy nadzieję, że tym sposobem pomożemy Ci podjąć decyzję odnośnie wykorzystania go w kuracji odchudzającej lub w celach zdrowotnych.

Korzyści dla zdrowia

W trakcie badań stwierdzono, że ekstrakt z afrykańskiego mango aktywnie stymuluje poziom hormonów oraz cukru i glicerydów we krwi.

Afrykańskie mango uznano za przydatne w zwalczaniu cukrzycy typu 2 i skuteczny środek regulujący poziom dobrego i złego cholesterolu.

Szczupła sylwetka bez nadwagi

African mango pomogło wielu osobom przejść bezboleśnie na dietę.

Nie odchudziło ich w żaden cudowny sposób, ale dzięki temu, że wpłynęło na poziom hormonów, doprowadzało do zrzucenia nadwagi w łatwiejszy sposób. Badania przekonują, że z mango łatwiej przejść na dietę.

Wyniki badań nad african mango

Poniżej przytaczamy wyniki badań przeprowadzonych na uniwersytecie w Kamerunie – kraju pochodzenia african mango. Badania przeprowadzono w 2009 roku i wzięła w nich udział pokaźna grupa aż 120 osób.

Efekty po 10 tygodniach

Wskaźnik Grupa placebo Grupa mango
Waga (kg) -0,7 -12,8
Obwód pasa (cm) -5,3 -16,19
Leptyna (ng/ml) -2,9 -16,0
Otłuszczenie (%) -1,66 -6,3
Cholesterol LDL (mg/DL) -3,75 -22,44
Cholesterol całk. (mg/dL -2,98 -39,8
Białko C-reakt (mg/L) -0,01 -0,78
Glukoza (mg/dL) -4,3 -19,3
Adiponektyna (mg/L) +2,8 +19,4

Obydwie grupy stosowały tę samą dietę przez okres 10 tygodni. Badani zobowiązani byli do prowadzenia dzienników. Grupa eksperymentalna otrzymywała ekstrakt z african mango w ilości 150mg.

Najważniejsze działania

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na schudnięciu, spójrz do tabeli, a zobaczysz, jak duży był procentowy i kg spadek wagi osób, które w czasie badań przyjmowały ekstrakt z african mango. To średni spadek wagi około 60 osób ponad 12 KG.

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na zdrowiu, zobacz, jak bardzo spadł poziom cholesterolu u osób, które otrzymywały ekstrakt z african mango – to prawie 40 jednostek.

Wpływ na hormony

Niezwykle ważny jest też wpływ afrykańskiego mango na hormony. Zauważ, jak spadł poziom leptyny (-16) – hormonu otyłości i poziom glukozy (-19) wskazujący na zmniejszenie ilośći insuliny krążącej we krwi.

Z kolei znacząco wzrósł poziom adiponektyny (+19), która nazywana jest hormonem szczupłości.

Gdzie kupić african mango?

Afrykańskiego mango, czyli owocu, nie kupisz w polskich sklepach, byłoby to zresztą niezuzasadnione, bo właściwości zdrowotne i odchudzające ma jedynie pestka tego owocu.

Możesz jednak kupić ekstrakt z pestki afrykańskiego mango.

NAJSILNIEJSZY EKSTRAKT Z AFRICAN MANGO:
>>>PRZEJDŹ DO SKLEPU PRODUCENTA <<<

Mango afrykańskie – skład i działanie wg Wikipedii

Mango afrykańskie nazywane też african mango ma działanie zbliżone do innych owoców uznanych za naturalne, roślinne środki odchudzające, choć w rzeczywistości, jak wynika z badań, spektrum jego wpływu na organizm może być znacznie szersze.

W tym artykule skupimy się jednak przede wszystkim na ogólnym opisie african mango i opisie ogólnego zarysu jego działania oraz właściwości odżywczych.

Co to jest african mango?

African mango jest owocem drzewa z gatunku Irvingia gabonensis, nazywanego też dzikim mango, orzechem dika lub ogbono. Roślina ta występuje we wschodniej Afryce i jest bardzo cenionym źródłem pożywienia ze względu na wysokie wartości odżywcze miąższu oraz wysoką zawartość białka w pestce owocu.

To pestki afrykańskiego mango mają działanie odchudzające i to ekstrakt z tych właśnie pestek używano w badaniach.

Zastosowania afrykańskiego mango

Miejscowa ludność jada świeże owoce mango i choć przypominają one znane nam mango sprzedawane w sklepach, to jednak warto pamiętać, iż to zupełnie inny gatunek o nieco innych wartościach odżywczych i zupełnie innych (szczególnie chodzi o pestki) właściwościach.

Afrykanie przetwarzają mango tak, jak inne owoce. Wytwarza się z nich owocowe galaretki, soki, produkuje wina. Miąższ jest też wykorzystywany do pozyskiwania barwnika.

Szczególnie ważną częścią mango są jednak jego pestki, nazywane orzechami dika. Afrykanie zjadają je na surowo lub palą (prażą). Używa się ich do wytwarzania masła i produkcji oleju, a te z kolei bywają dodawane do kosmetyków.

Wartości odżywcze afrykańskiego mango

U nas dostępne są jedynie pestki z afrykańskiego mango, w ekstraktach , ale za Wikipedią podamy wartości odżywcze zarówno dla pestek jak i miąższu owoców.

Wartości odżywcze pestek (orzechów dika)

Poniższa tabela zawiera wykaz składników odżywczych w porcji (jadalnej) 100g pestek afrykańskiego mango:

Kwasy tłuszczowe 67 g
Węglowodany 15 g
Białka 8.5 g
Woda 4 g
Wapń 120 mg
Żelazo 2.4 mg

Dodatkowo pestka afrykańskiego mango zawiera też tiaminę, ryboflawinę i niacynę.

Na ogólną zawartość kwasów tłuszczowych składają się między innymi kwas mirystynowy, kwas oleinowy, palmitynowy i stearynowy.

Ważne aminokwasy w orzechu dika: lizyna, tryptofan, walina, treonina, izoleucyna, fenyloalanina, metionina i cysteina.

To składowi pestka afrykańskiego mango zawdzięcza swoją wysoką aktywność biologiczną.

Wartości odżywcze miąższu afrykańskiego mango

Poniższa tabela przedstawia zawartość składników odżywczych w 100g miąższu z african mango

Woda 81 g
Węglowodany 15.7 g
Białka 0.9 g
Kwasy tłuszczowe 0.2 g
Fosfor 40 mg
Wapń 20 mg
Witamina C 7 mg
Żelazo 2 mg
NAJSILNIEJSZY EKSTRAKT Z AFRICAN MANGO:
>>>PRZEJDŹ DO SKLEPU PRODUCENTA <<<

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Irvingia_gabonensis


African mango a odchudzanie – badania

Opis badań opublikowanych w Lipids Health w 2009 roku, pod tytułem IGOB131, ekstrakt z pestek wschodnioafrykańskiej rośliny Irvingia gabonensis, znacząco redukuje wagę ciała i poprawia parametry metaboliczne u otyłych osób*.

Wstęp

Ostatnie badania wykazały, że w warunkach in vitro stosowanie ekstraktu z nasion african mango pozytywnie wpływa na adipogenezę (produkcję adiponektyny) za pośrednictwem różnych szlaków metabolicznych. Badanie miało na celu ocenę wpływu ekstraktu z Irvingia gabonensis na masę ciała i parametry metaboliczne w warunkach in vivo (żywy organizm) tj. u otyłych ochotników.

Uczestnicy badań nad wpływem african mango na odchudzanie

Uczestników badań rekrutowano wśród mieszkańców miasta Yaounde i okolic. Założono, że mają to być osoby zdrowe, o stabilnej masie ciała i wyraźnej nadwadze utrzymującej się przez okres ostatnich trzech miesięcy, niepodejmujące żadnych innych działań odchudzających (diety etc.), niepijące słodkich napojów (cola), niepalące, niepijące alkoholu i oczywiście w pełni gotowe do uczestnictwa badaniach.

Bazując na tych właśnie kryteriach (szczegóły w dokumencie źródłowym, do którego odnośnik podajemy pod artykułem) wybrano 120 ochotników, 62 mężczyzn i 58 kobiet. Badania ukończyły 102 osoby.

Badania prowadzono na zasadach zaaprobowanych przez Kameruński Narodowy Komitet Etyki i zgodnych z Deklaracją Helsińską.

Przebieg badania

Ochotników podzielono na dwie grupy. Jedna grupa otrzymywała ekstrakt IGOB131 w ilości 150mg dziennie (to ekstrakt z pestki african mango), a druga grupa otrzymywała placebo.

Wszyscy uczestnicy badania mieli przyjmować mango lub placebo na 30 do 60 minut przed lunchem lub obiadem.

Po 4, 8 i 10 tygodniu pobierano od nich próbki krwi i dokonywano pomiarów antropometrycznych celem stwierdzenia, jaki efekt wywiera mango na organizmy badanych osób.

Rezultaty ( w skrócie)

Zauważono, że w grupie eksperymentalnej, tj. otrzymującej ekstrakt z afrykańskiego mango, doszło do znaczącego zmniejszenia masy ciała, poziomu otłuszczenia organizmu, obwodu talii oraz poprawy profilu lipidowego, zmniejszenia poziomu glukozy we krwi i leptyny oraz zwiększenia poziomu adiponektyny.

W grupie placebo takich efektów nie zanotowano.

Konkluzja naukowców przeprowadzających badania

Ekstrakt z afrykańskiego mango stosowany u otyłych ochotników wpłynął na masę ciała i wiele parametrów charakterystycznych dla syndromu metabolicznego.

To pierwsze, podwójnie ślepe randomizowane badanie kliniczne mające na celu sprawdzenie wpływu ekstraktu z afrykańskiego mango na wagę ciała oraz profil lipidowy otyłych osób.

Pozytywne wyniki badania powinny zaowocować dalszymi próbami odkrycia mechanizmu działania afrykańskiego mango na ludzki organizm.

Ekstrakt z afrykańskiego mango może okazać się użytecznym narzędziem do zwalczania rozwijającej się globalnej epidemii otyłości, hiperlipidemii, insulinooporności i towarzyszącym im zaburzeniom.

NAJSILNIEJSZY EKSTRAKT Z AFRICAN MANGO:
>>>PRZEJDŹ DO SKLEPU PRODUCENTA <<<

*Dokument źródłowy: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2651880/?report=classic


African mango opinie z webMD.com

Ze względu na wysoką wartość merytoryczną wypowiedzi na temat african mango opinie, które prezentujemy poniżej pochodzą wyłącznie z serwisu webMD.com – bazy wiedzy na tematy związane z medycyną, dietetyką, farmacją i suplementacją.

Opinia 1: autorka Megan, kobieta 35-44 lat

Biorę afrykańskie mango od tygodnia. Mam dużo więcej energii i mniej jem. Dodatkowo mam lepszy nastrój, a i poprawiła mi się koncentracja. Mango nie koliduje z kofeiną, bo normalnie piję kawę, ta energia bierze się z czegoś innego.

Opinia 2: autorka Dimps, kobieta 25-34 lat

Kocham moje jedzenie i właściwie nigdy nie wierzyłam, że pojawi się jakaś pigułka, która sprawi, że będę mniej jeść. Próbwałam różnych, ale albo nie działały, albo źle się po nich czułam. Poszłam więc do zaprzyjaźnionej farmaceutki, a ona poleciła mi african mango. Nie wierzyłam, że zadziała, ale zadziałąło. Już na starcie mój apetyt zmalał, straciłam 3kg w 3 dni (spokojnie mam co zrzucać).

Opinia 3: autor nie podał nicku ani danych wiekowych

Kiedy brałem afrykańskie mango byłem w prawie stałym szoku – tak dobrze hamowało mój apetyt. Jestem mięsożercą, który na dodatek nie wyobraża sobie życia bez mięsa, uwielbiam burgery i frytki i w zasadzie byłem pewien, że w związku z tym nigdy nie uda mi się schudnąć. Ale po trzech dniach przyjmowania african mango zauważyłem, że nie tylko mam jakby więcej energii, ale po prostu straciłem ochotę na bekon. Niesamowite. Moja żona aż nie mogła uwierzyć.

Opinia 4: autorka Slimnow, kobieta 25-34 lata

Usłyszałam o african mango w programie Dr. Oza. Było na ten temat sporo mówione i to w superlatywach, więc postanowiłam wypróbować to mango. Używam go od tygodnia i już czuję, że mam więcej energii i mniej zachcianek na jedzenie. Straciłam w tym czasie 2 funty, co wg mnie jest sporym sukcesem.

Opinia 5: mężczyzna 25-34 lata

W ciągu 3 tygodni zrzuciłem 3 funty. Bez zmian w diecie. Dało mi sporo energii i obniżyło ciśnienie. Jestem bardzo zadowolony!

Opinia 5: autor SaucyJack, mężczyzna 45-54 lata

Byłem taki gruby, że prawie nie mogłem chodzić. Teraz … coraz bardziej przypominam panterę i uwielbiam to uczucie.

Opinia 6: autorka Barbie, kobieta 25-34 lata

Używam mango od około tygodnia i już ważę o 4 funty mniej. Mam zamiar kontynuować, żeby w końcu osiągnąć wymarzoną wagę.

Opinia 7: autorka SusabelleGee, kobieta 45-54 lata

Zaczęłam brać african mango na dolegliwości jelitowe. Uważam, że jest bardzo dobre. Używam od 6 miesięcy i mam zamiar kontynuować.

Opinia 8: autorka Jazzy Judie, kobieta 55-64 lata

Zaczęłam od 2 tabletek rano i dwóch tabletek wieczorem, w sumie to było 1200mg dziennie. Niczego nie zmieniałam w diecie. Mam 63 lata i problemy z jelitami (jelito drażliwe). W ciągu 6 miesięcy przyjmowania african mango zrzuciłam 101 funtów. Na początku zaobserwowałam zaledwie jeden efekt uboczny – przeczyszczenie, ale to ustąpiło po tygodniu.

Opinia 9: autorka Paulas1, kobieta 45-54 lata

Stosuję african mango od dwóch tygodni. Jestem zachwycona tym, że zyskałam nieco więcej energii. Nie schudłam dużo, ale ta energia daje mi kopa do życia i na nowo mi się chce :-).

Opinia 10: autorka Cyndi, kobieta 25-34 lata

Stosuję african mango nie tylko ze względu na efekt odchudzający, ale też przede wszystkim dlatego, że on po prostu poprawia jakość życia.

NAJSILNIEJSZY EKSTRAKT Z AFRICAN MANGO:
>>>PRZEJDŹ DO SKLEPU PRODUCENTA <<<

Źródło: webMD.com


 

African mango – gdzie kupić? Apteka czy e-sklep?

Zastanawiasz się czy african mango można kupić w aptekach? Oczywiście, że tak, choć niestety nie wszystkie stacjonarne apteki je sprzedają. Apteki dystrybuują zaledwie jeden suplement z afrykańskim mango. Jest nim produkt o nazwie Mango Afrykańskie, wyprodukowany przez Altermedica.

Suplement apteczny zawiera 400mg ekstraktu z Irvingia Gabonensis, podczas gdy  najmocniejszy suplement z ekstraktem dostępny na naszym rynku zawiera aż 600mg standaryzowanego ekstraktu 10:1, co odpowiada 6000mg ekstraktu z pestek.

Z tego też względu african mango dostępne w aptekach jest tańsze.

Mniejsza ilość ekstraktu oznacza też słabsze działanie, a ekstrakt 6000mg został zoptymalizowany tak, by osoby decydujące się na użycie suplementu możliwie szybko odczuły efekty jego działania.

Ważne:

W suplemencie aptecznym znajdują się zbędne dodatki przeciwzbrylające – stearynian magnezu i dwutlenek krzemu, African Mango 6000mg jest wolne od wypełniaczy i zbędnych dodatków.

Ważne dla wegetarian i wegan:

Otoczkę kapsułki afrykańskiego mango sprzedawanego w aptekach wyprodukowano z żelatyny, podczas gdy otoczkę kapsułki African Mango 6000mg stanowi hypromeloza jedna z organicznych pochodnych cellulozy. Ten produkt jest więc wolny od dodatków pochodzących ze zwierząt.

African mango gdzie kupić? Apteka czy e-sklep – podsumowanie

Jeżeli najważniejsza jest dla Ciebie niska cena preparatu, wybierz suplement apteczny.

Jeśli najistotniejsze jest możliwie szybkie działanie – wybierz suplement z e-sklepu producenta African Mango 6000mg.

NAJSILNIEJSZY EKSTRAKT Z AFRICAN MANGO:
>>>PRZEJDŹ DO SKLEPU PRODUCENTA <<<

Lub przejrzyj pełną dokumentację produktu: https://drive.google.com/drive/folders/0ByMe_BMYxPr8Q2tFcWlmZVZ4WnM

 

About the author

Monika Morawska

Jestem nauczycielką, aktualnie na urlopie wychowawczym. Lubię czytać, pisać i tłumaczyć z niezrozumiałego na zrozumiałe. Odpowiadam tu na pytania, które często zadają internauci, a na które niewiele stron naprawdę jasno odpowiada. Mam nadzieję, że to, co tu znajdziesz, przyda ci się i co nieco rozjaśni. Tematyka artykułów wynika wprost z moich aktualnych zainteresowań.

15 komentarzy

Leave a Comment