Co stosować na wybielanie zębów?

Wybielanie zębów staje się powoli zabiegiem, z którego korzysta coraz więcej osób. Decydując się na wybielanie zębów mamy na uwadze nie tylko fakt, iż tym sposobem można wyraźnie wpłynąć na poprawę wyglądu samych zębów, ale de facto możemy też się odmłodzić. Ciemne, żółtawe, przebarwione zęby dodają nam lat, a śnieżnobiałe zęby nie tylko dodają blasku naszemu uśmiechowi, ale też odmładzają nas nawet o całe dekady. Ponieważ coraz częściej chcemy być piękni i młodzi stąd i moda na wybielanie zębów, które jest najlepszym, bo najtańszym sposobem na przedłużenie młodości. Wybielanie zębów nie wymaga jakichś szczególnych nakładów finansowych. Co prawda trzeba w nie odrobinę zainwestować, bo żadna z domowych metod wybielania, ani żadna z reklamowanych w telewizji past nie działa wybielająco na tyle, by można było mówić o diametralnej zmianie koloru uzębienia, ale inwestycja w profesjonalne środki wybielające tak czy inaczej się opłaci, poza tym nie jest ona inwestycją wymagającą jakichś szczególnie wysokich nakładów finansowych.

Wybielanie zębów – dostępne metody

Domowe sposoby na razie pominiemy, ponieważ nie są to metody o działaniu stricte wybielającym, co więcej wybielanie zębów tymi metodami może skończyć się doprowadzeniem do poważnych mechanicznych i chemicznych uszkodzeń szkliwa, a przed tym należy się chronić. Jeśli chodzi o metody profesjonalne i quasi-profesjonalne do wyboru mamy:

Wybielanie zębów u dentysty

Odbywa się najczęściej z wykorzystaniem dwóch metod. Najtańszą opcją jest metoda nakładkowa, która polega na wybielaniu zębów w domu tyle tylko, że specjalne wybielacze kupuje się u stomatologa. Drugą popularną metodą jest wybielanie zębów lampą. To metoda wygodna o tyle, że zabieg trwa zaledwie kilkadziesiąt minut i w całości przeprowadzany jest w gabinecie dentystycznym.

Profesjonalne środki wybielające do użytku domowego

I tych mamy całkiem sporo. Rynek oferuje nam wiele takich środków i w zasadzie regularnie pojawiają się nowe. Ich działanie jest bardzo zbliżone lub niemal identyczne z działaniem substancji wykorzystywanych przez dentystów w trakcie zabiegów profesjonalnego wybielania zębów. Środki te mogą mieć jednak różną skuteczność, a jest ona uzależniona od rodzaju użytych substancji wybielających i ich stężenia. Decydując się na użycie tych preparatów należy pamiętać o jednym – o przynajmniej pobieżnym sprawdzeniu opinii na ich temat i kierowaniu się, przy wyborze, renomą producenta. Niestety nie wszystkie preparaty są na tyle bezpieczne i skuteczne by można było je bez żadnych wątpliwości polecić.

Na rynku jest też sporo kiepskich jakościowo podróbek popularnych wybielaczy.

Kierując się przede wszystkim własnym bezpieczeństwem powinniśmy stawiać na jakość, markę i renomę przeprowadzając wybielanie zębów środkami wybielającymi znanych (i uznanych) producentów gwarantujących zachowanie pełnej dbałości o bezpieczeństwo własnych produktów.

Do najbardziej polecanych produktów należy IBright – zestaw do profesjonalnego wybielania zębów w domu, który już w ciągu 7 dni wybieli twój uśmiech, a jednocześnie zadba o jego naturalny wygląd!

 

 

Kolejnym gwarantem bezpieczeństwa jest ścisłe przestrzeganie zaleceń odnośnie stosowania preparatów wybielających. Tak czy inaczej odpowiedzialność za własne zęby spoczywa więc na naszych barkach.

Zobacz jakie są najlepsze preparaty do wybielania zębów w domu – sprawdź ranking w Opiniomat.co.pl:

http://opiniomat.co.pl/srodki-wybielajace-zeby-wybielanie-zebow-w-domu-i-na-kazda-kieszen-porownanie/

  • Leave Comments