Co? Zdrowie

Co pomaga zwiększyć spalanie tłuszczu?

Spalanie tłuszczu zwiększa na pewno aktywność fizyczna. Jednak to nie jedyna pomoc, na którą mogą liczyć osoby z wolnym metabolizmem lub wszyscy ci, którzy chcą po prostu zmaksymalizować tempo spalania tkanki tłuszczowej.

Oprócz zwiększenia aktywności fizycznej warto czasem sięgnąć po tak zwane spalacze tłuszczu, które są przydatne zarówno osobom intensywnie trenującym, jak i dużo mniej aktywnym.

Zasada działania, czyli szybsze spalanie dzięki…

Spalacze tłuszczu mają za zadanie ułatwić rozpad komórek tłuszczowych i sprawne zużycie zmagazynowanej w nich energii. Taki efekt można osiągnąć na kilka sposobów. Te sposoby to : przyspieszenie metabolizmu, przyspieszenie tzw. lipolizy czyli rozpadu komórek tłuszczowych, ograniczenie wchłanialności kalorii dostarczanych z pożywieniem, usprawnienie wszystkich procesów fizjologicznych. Za moment wszystkie je omówimy. Po kolei.

Podstawa: przyspieszenie metabolizmu

Metabolizm można przyspieszyć na kilka sposobów.

Pierwszym i podstawowym jest zwiększenie aktywności fizycznej. Zwiększenie spożycia białka również usprawnia tempo przemiany materii.

Jeśli zaś chodzi o spalacze tłuszczu przyspieszające przemiany metaboliczne to do najlepszych należą antyoksydanty zawarte w zielonej herbacie i kawie oraz pobudzające składniki gorzkiej pomarańczy, kakaowca, malin i ostrych papryczek. Są to odpowiednio synefryna, teobromina, ketony i kapsaicyna.

Wszystkie wymienione wyżej składniki znajdziesz w najbardziej kompleksowym z dostępnych obecnie spalaczy >>> Fast Burn Extreme.

To spalacz nie tylko dla zaawansowanych sportowców, ale i dla przeciętnych kobiet. Jak przekonują opinie internautów (patrz: Fast Burn Extreme opinie) potrafi zdziałać naprawdę wiele.

Poprawa lipolizy

Lipoliza to proces rozpadu tkanki tłuszczowej. Ten rozpad jest niezbędny do pozbycia się nadmiaru tłuszczu z organizmu. Lipolizę można z powodzeniem stymulować suplementami. Świetnie na tym polu sprawdzają się ekstrakty z kawy czarnej i zielonej oraz ekstrakt z zielonej herbaty.

Termogeneza

Termogeneza to proces wytwarzania ciepła. Ponieważ do wyprodukowania ciepła przez organizm niezbędna jest energia, a energię można czerpać z tkanki tłuszczowej, termogeneza doskonale usprawnia proces odtłuszczania organizmu.

Termogenezę pobudzają wszystkie ostre przyprawy, szczególnie dobrze działa na nią kapsaicyna z ostrych papryczek.

Mniejszy apetyt

Apetyt i ilość zjadanych codziennie pokarmów są wypadkową kilku czynników. Najmniejszym problemem wydają się tu przyzwyczajenia żywieniowe, które można stosunkowo łatwo zmienić. Jednak zbyt utrwalone, długotrwałe złe nawyki żywieniowe prowadzą często do zaburzeń fizjologicznych i wtedy, to fizjologia wymaga korekty.

Tak jest w sytuacji gdy organizm staje się niewrażliwy na pewne hormony zarządzające mechanizmami głodu i sytości. Z hormonami wygrać trudno i należy nad nimi popracować. Na tym polu świetnie pomagają właśnie suplementy. Doskonale sprawdzają się między innymi: kwas chlorogenowy, kwas hydroksycytrynowy oraz forskolina. Te składniki również znajdziesz w >>> Fast Burn Extreme (podobnie jak wszystkie inne , które tu wymieniliśmy).

Redukcja kaloryczności posiłków

Im mniej kalorii zjadamy tym więcej kalorii z tłuszczu musi pobrać nasz organizm. Tym szybsza jest więc redukcja tkanki tłuszczowej. Redukując kaloryczność posiłków wcale nie musimy ograniczać ich objętości – wystarczy zadbać o to, by składniki o dużej kaloryczności zastąpić odpowiednikami z mniejszą ilością kalorii.

Dodatkowo posługując się suplementami (i błonnikiem) możemy doprowadzić do tego, że organizm będzie wchłaniał mniej kalorii dostarczanych w pożywieniu. 

Sprawna fizjologia

Sprawny i zdrowy organizm nie magazynuje tkanki tłuszczowej. Nie ma problemów z nadwagą, apetytem, metabolizmem.

Dlatego to o ogólną sprawność fizjologiczną należy zadbać przede wszystkim. Wymienione wyżej spalacze bardzo w tym pomogą.

Podsumowanie – najlepszy spalacz tłuszczu – jaki wybrać?

Spalacze tłuszczu z reguły produkowane są dla dwóch odrębnych grup użytkowników:

  • zaawansowanych (na przykład sportowców) i te spalacze są najsilniejsze oraz najefektywniejsze,
  • przeciętnych osób, w tym kobiet – są znacznie słabsze i zazwyczaj mało efektywne.

Problem sprowadza się więc do tego, czy osoba, której zależy na pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej może sięgnąć po coś, co rzeczywiście zadziała i czy taki silny fat burner nie zaszkodzi jej organizmowi.

Ten problem rozwiązuje wspomniany już wyżej Fast Burn Extreme – bo to bodaj jedyny suplement, który przyniesie korzyści zarówno sportowcom jak i przeciętnym osobom. To fat burner na tyle silny by wyraźnie pomóc i na tyle bezpieczny by nie zaszkodzić nikomu.

Oczywiście przed użyciem należy zapoznać się z przeciwwskazaniami i w razie wątpliwości zasięgnąć opinii fachowca, jednak ogólnie rzecz biorąc Fast Burn Extreme jest rzeczywiście i wyjątkowo bezpieczny i skuteczny.

Więcej info o Fast Burn Extreme, składzie i działaniu znajdziesz na oficjalnej stronie >>> FastBurnExtreme.pl.

I jeszcze odpowiedź na pytanie postawione w nagłówku tej części artykułu – jaki spalacz wybrać? Oczywiście możliwie najsilniejszy i najbezpieczniejszy zarazem.

About the author

Monika Morawska

Jestem nauczycielką, aktualnie na urlopie wychowawczym. Lubię czytać, pisać i tłumaczyć z niezrozumiałego na zrozumiałe. Odpowiadam tu na pytania, które często zadają internauci, a na które niewiele stron naprawdę jasno odpowiada. Mam nadzieję, że to, co tu znajdziesz, przyda ci się i co nieco rozjaśni. Tematyka artykułów wynika wprost z moich aktualnych zainteresowań.

4 komentarze

  • ja ostatnio odkryłam taki spalacz który się nazywa burn booster , jest świetny wg mnie, już po dwóch tygodniach moje odchudzanie dostało turbodoładowania, bardzo pomaga i na samej diecie i przy ćwiczeniach tutaj więcej o nim

  • Kiedyś uzywałam taki suplement który był spalaczem, tez miał Extreme w nazwie i chyba ze trzy podobne składniki zdaje się kapsaicynę, imbir i guaranę chyba nie jestem pewna, ale bardzo mi takie zestawienie pomogło, chyba kupię teraz ten fast burn bo niczego podobnego nie znalazłam a nie pamiętam nazwy tamtego sprzed trzech lat.

    Ale po co to piszę ? Generalnie dlatego, że polecam spalacze, bo naprawdę działają, ale te profesjonalne te apteczne nie bardzo

  • Nawet jak się intensywnie ćwiczy tłuszcz z czasem spalany jest coraz wolniej dlatego fat burnery naprawdę się przydają

    • Potwierdzam, ale najlepiej działają właśnie z ćwiczeniami, polecam też brać te które zawierają synefrynę właśnie, ten fast burn jest pod tym względem ok

Leave a Comment