Co pomaga na zmarszczki?

Zmarszczki trudno zamaskować makijażem. Kremy też sobie z nimi nie radzą. A co w takim razie pomaga? Dogłębne odżywianie skóry od wewnątrz – nie obawiaj się. Nie mamy zamiaru proponować ci diety.

Proponujemy ci zapoznać się z mechanizmami powstawania zmarszczek i starzenia się skóry oraz sposobami, na powstrzymanie, a przynajmniej opóźnienie tych procesów.

Znając wroga łatwiej go pokonasz!

Skąd się biorą zmarszczki?

Poza zmarszczkami mimicznymi, których zaczątki mogą pojawić się nawet w młodym wieku na skutek napinania stale tych samych mięśni na twarzy (mimika twarzy, przybieranie tych samych wyrazów twarzy), zmarszczki są po prostu efektem starzenia się skóry. Starzenie polega na tym, że:

 • skóra traci wilgoć (wodę),
 • osłabiają się struktury kolagenowe nadające skórze jędrność i elastyczność,
 • zmniejszają się zdolności regeneracyjne skóry, wszelkie uszkodzenia na niej znikają dużo później, a nawet utrwalają się całkowicie.

Starzenie się skóry i tworzenie się zmarszczek to naturalne procesy, których raczej na pewno nie zatrzymasz, ale możesz spowolnić:

 • dbając o pielęgnację skóry,
 • nie wystawiając skóry na zbyt intensywne promieniowanie słoneczne i tzw. stres oksydacyjny,
 • dostarczając organizmowi składników, które są mu potrzebne do wzmocnienia struktur kolagenowych,
 • dbając o odpowiednie nawodnienie.

Co możesz zrobić we własnym zakresie?

Bez zbytniego rozwodzenia się nad poszczególnymi etapami przeciwdziałania zmarszczkom przedstawiamy najpopularniejsze zalecenia fachowców od urody – lekarzy medycyny anti aging i kosmetologów. Oto one:

 1. Zminimalizuj stres oksydacyjny: nie pal, nie wystawiaj niepotrzebnie skóry na słońce, dbaj o to, by nie przebywać w zanieczyszczonych pomieszczeniach.
 2. Odżywiaj skórę od zewnątrz i od wewnątrz: pij dużo wody, jedz dobrze zbilansowane zdrowe pokarmy, a do tego stosuj kremy, które działają nawilżająco i ochronnie.
 3. Wykonuj regularne masaże twarzy by rozluźnić mięśnie powodujące powstawanie zmarszczek mimicznych.
 4. Stosuj środki wspomagające walkę ze zmarszczkami, ze szczególnym uwzględnieniem tabletek na zmarszczki, które działają ogólnoustrojowo tj. nie tylko powierzchownie tak, jak kremy, a dzięki temu są w stanie opóźnić procesy starzenia się całego organizmu.

Jak działają tabletki na zmarszczki?

Szczególnie docenią je kobiety dojrzałe. Najlepsze tabletki > ImpreSkin spłycają i redukują zmarszczki każdego pochodzenia i co więcej – dodają blasku skórze.

Ich działanie polega z jednej strony na eliminacji wolnych rodników (silne antyoksydanty zawarte w składzie) oraz pełnej rewitalizacji skóry, która uzyskiwana jest dzięki połączeniu kolagenu ze wspomagającymi  go składnikami (witaminami i substancjami pomocniczymi m.in. flawonoidami).

Impreskin na nowo napina skórę, a efekty pojawiają się już po czterech tygodniach!

 • Leave Comments