Co najlepiej pomaga na trądzik?

Na trądzik najlepiej pomagają retinoidy, ale kuracja nimi jest tak uciążliwa, że stosuje się ją w ostateczności. Tuż za retinoidami plasuje się metoda polegająca na połączeniu stosowania dobrych tabletek przeciwtrądzikowych bez recepty oraz prawidłowa higiena twarzy.

Poznaj rekomendacje specjalistów i osób, którym udało się zwalczyć trądzik.

Zacznij od pielęgnacji – najtańszej z dostępnych metod

Jeśli masz łagodny trądzik, to masz też duże szanse na to, że usuniesz go bez większych problemów, i to samodzielnie, bez konieczności używania specjalistycznych płynów do mycia twarzy czy tabletek na trądzik o działaniu ogólnoustrojowym.

W tej sytuacji, tj. przy niewielkim trądziku rób, co następuje:

  • nie wyciskaj pryszczy, żeby nie uszkodzić skóry i nie nabawić się przebarwień lub blizn,
  • nie dotykaj pryszczy, żeby nie roznieść bakterii trądzikowych po całej twarzy,
  • regularnie myj twarz wodą ze środkiem czyszczącym (mydłem) o przyjaznym dla skóry pH,
  • regularnie rób sobie peelingi, nawet ze środków spożywczych, które masz w domu, świetnym peelingiem może okazać się na przykład miód, który oprócz tego, że lekko ściera naskórek (po skrystalizowaniu się), ma też działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne,
  • raz na jakiś czas przemyj twarz tonikiem na bazie aloesu,
  • pojedyncze pryszcze potraktuj np. olejkiem z drzewa herbacianego, który kosztuje grosze i jest dostępny w każdej aptece.

Dodaj do tego płyny / kremy przeciwtrądzikowe

Jeśli o twoim trądziku nie można powiedzieć, że jest lekki albo łagodny i metody postępowania wymienione powyżej wydają się nieskuteczne, masz zapewne trądzik o średnim nasileniu i twoja cera potrzebuje czegoś więcej, niż tylko odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych.

Przy średnim trądziku stosuj dodatkowo:

  1. DOBRY PŁYN OCZYSZCZAJĄCY przeznaczony do cery trądzikowej, taki płyn powinien odblokować pory skóry, złagodzić stany zapalne, wniknąć dość głęboko i zniszczyć bakterie, ale też usunąć wszystkie te substancje (łój i zanieczyszczenia), które uniemożliwiają wydostawanie się sebum na zewnątrz, co jest bezpośrednią przyczyną powstawania najróżniejszych pryszczy, w tym przypadku rekomendujemy HYDROVITON.CR, który bardzo intensywnie oczyszcza, ale jednocześnie nie szkodzi skórze i nie narusza jej barier ochronnych > KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI.
  2. DOBRY KREM LUB ŻEL PRZECIWTRĄDZIKOWY – jego zadaniem będzie jednoczesne nawilżenie skóry i, z drugiej strony, nasycenie jej substancjami, które przez co najmniej kilka godzin będą leczyć pryszcze, takim rekomendowanym żelem jest TRIOXIL oparty na leczniczym ekstrakcie bisazulene > KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI.

Tabletki na trądzik – gdy trądzik jest intensywny i nie chce zniknąć

Tableki zadziałają OGÓLNOUSTROJOWO,  a to oznacza, że WYREGULUJĄ WSZYSTKIE PROCESY powodujące twój trądzik. Możesz po nie sięgnąć w każdej sytuacji, oczywiście mowa o tabletkach bez recepty, bo pewne z nich są w stanie pomóc wszystkim osobom z trądzikiem, niezależnie od stopnia jego nasilenia.

Dobre, skuteczne tabletki nie są wcale tak drogie, jak mógłbyś / mogłabyś sądzić. Bardzo popularne Nonacne możesz w tej chwili kupić nawet z 20% zniżką i darmową wysyłką  >>> ZAMÓW TERAZ 20% TANIEJ.

Więcej informacji na temat sposobów walki z trądzikiem znajdziesz na stronie StrefaTradziku.pl.

  • Leave Comments